SeaLife

המלצות ודילים לחופשה המושלמת

כמה מלונות יש בישראל?

ישראל, ארץ המקודשת לשלוש הדתות המונותאיסטיות, היא גם יעד תיירותי מבוקש ביותר המושך מיליוני מבקרים מדי שנה. החל מנופים מרהיבים של מדבר, הר וים, דרך אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים בעלי חשיבות עולמית, ועד לחיי לילה תוססים ותרבות עכשווית - ישראל היא פסיפס אנושי עשיר ומגוון הראוי לגלות ולחקור. אך האם יש בה די מלונות שיוכלו לארח את המוני המבקרים הזורמים אליה מכל רחבי הגלובוס?

כמה מלונות יש בישראל?

כמה מלונות יש בישראל ומהן המגמות בענף?

ישראל היא יעד תיירותי פופולרי ביותר, המושך מיליוני תיירים מדי שנה. עם זאת, האם יש מספיק מלונות בארץ שיכולים לאכלס את כל התיירים המגיעים אליה? בואו נבדוק מהם הנתונים העדכניים לגבי כמות המלונות בישראל, אילו סוגי מלונות קיימים ומהן המגמות הצפויות בענף.

כמה מלונות יש כיום בישראל?

על פי נתוני התאחדות המלונות בישראל, נכון לסוף שנת 2022 ישנם 445 מלונות תיירות ברחבי הארץ. מלונות אלה כוללים יחד כ-55,000 חדרי אירוח.

מדובר בגידול ניכר בהשוואה לעבר. לדוגמה, בשנת 2010 היו בישראל רק כ-350 מלונות עם 45,000 חדרים. כלומר, בעשור האחרון נוספו למעלה מ-100 מלונות חדשים עם למעלה מ-10,000 חדרים נוספים.

  • עיקר הגידול בכמות המלונות התרחש בערים הגדולות כמו תל אביב, ירושלים וחיפה.
  • גם באילת ובים המלח נבנו מלונות רבים חדשים.

אילו סוגי מלונות קיימים בישראל?

המלונות בישראל מסווגים ל-10 קטגוריות שונות, בהתאם לרמת השירות והאבזור שהם מציעים:

  • מלון קטן – עד 100 חדרים
  • מלון בוטיק – מלון קטן ואינטימי עם שירות אישי
  • מלון עסקים – ליד אזורי תעשייה ומסחר
  • מלון נופש – באתרי נופש וספא
  • מלון יוקרה – שירות מפנק ברמה הגבוהה ביותר

מהן המגמות הצפויות בענף המלונאות בישראל?

התחזיות הן שענף המלונאות בישראל ימשיך לצמוח ולהתרחב בשנים הקרובות. להלן הסיבות העיקריות:

  • גידול מתמיד בתיירות הנכנסת
  • השקעות הון רבות של קבוצות מלונאות בינלאומיות מובילות
  • פיתוח תשתיות תיירותיות חדשות ברחבי הארץ

ההערכות הן שעד שנת 2030 יהיו בישראל למעלה מ-550 מלונות, עם יותר מ-70,000 חדרים. כלומר, צפויה צמיחה של למעלה מ-25% בהשוואה להיום.

השפעת משבר הקורונה על ענף המלונאות בישראל

ענף המלונאות בישראל, כמו בשאר העולם, הושפע קשות ממשבר הקורונה שפרץ בשנת 2020. בתקופת הסגרים וההגבלות על תנועת תיירים, חל צניחה חדה בביקושים והכנסות המלונות ירדו באופן משמעותי.

רבים מהמלונות, בעיקר הקטנים והבינוניים, נאלצו לסגור לחלוטין לתקופות ארוכות. חלקם אף פשטו את הרגל. מגמה זו התהפכה החל מאמצע 2021 עם חזרה הדרגתית לשגרה ולתנועת תיירות סדירה.

תיירות פנים כמנוע צמיחה עיקרי

התיירות המקומית בישראל הפכה לאחד הגורמים המרכזיים התומכים בענף המלונאות, בעיקר בתקופות משבר כגון מגפת הקורונה. מספר לילות ההארחה של תיירים ישראלים בבתי מלון בארץ עלה בהתמדה בשנים האחרונות.

גורמים כמו התחזקות השקל ומחירי התעופה הגבוהים תרמו גם הם למגמה זו. המלונות מצידם מציעים חבילות והנחות מיוחדות לתיירים הישראלים, כחלק מאסטרטגיית השיווק שלהם.

דיגיטציה וחדשנות בשירותי המלונות

ענף המלונאות בארץ עובר מהפכה דיגיטלית מקיפה בשנים האחרונות. מלונות רבים משלבים טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות כדי לשפר ולייעל את השירות לאורח.

דוגמאות לכך הן אפליקציות סלולריות לביצוע צ'ק-אין וצ'ק אאוט עצמאיים, שליטה באמצעים דיגיטליים על תאורה ומיזוג בחדר, טאבלטים ומסכי מגע להזמנת שירותי חדר ועוד. מגמה זו צפויה להעמיק ולהתרחב עוד יותר בשנים הבאות.

סיכום

ישראל היא יעד תיירות "חם" מאוד עם ביקוש גדל והולך למלונות איכותיים. כיום ישנם כבר למעלה מ-400 מלונות פעילים ברחבי הארץ, הכוללים עשרות אלפי חדרי אירוח.

התחזיות הן שמגמת הצמיחה תימשך גם בעתיד, עם פתיחתם של עוד מאות מלונות חדשים שיענו על הביקוש הגובר מצד התיירים הישראלים והזרים כאחד.

מומלץ עבורך....

על חוג השמש שמעתם?

קבלו 10% הנחה
כחברי מועדון של ישרוטל